POMOC DROGOWA
LUBLIN 24H

Nasz obszar działania to Lublin oraz pobliskie węzły i odcinki na trasach S12 i S17

WEZWIJ POMOC – tel: 693 032 795

Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, który jest obsługiwany przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Dzięki temu masz gwarancję szybkiej i skutecznej pomocy drogowej w czasie, w którym jej potrzebujesz! Zajmujemy się ogólnie zdefiniowanym pojęciem pomocy drogowej i wszystkim, co jest z tym związane: wszelkie problemy pokroju wyciąganie aut w roku (błota, śniegu), zatankowanie nieodpowiedniego paliwa, wymiana koła, awaryjne otwieranie auta, drobne naprawy czy transport wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, nie stanowią na nas problemu. W przypadku szkód komunikacyjnych, pomagamy w załatwieniu formalności, rozliczeniu i usunięciu szkody, transportu uszkodzonego pojazdu. Zapewniamy uzyskanie bezpłatnego samochodu zastępczego z OC sprawcy.

Samochody zastępcze

Do dyspozycji mamy auta zastępcze, które są  wypożyczane bezpłatnie z OC sprawcy.

Zapewnimy pomoc w formalnościach związanych z likwidacją szkody.

Szczegółowy zakres oferowanych usług Pomocy Drogowej w miejscowości Lublin

 • autolaweta (transport pojazdów osobowych, ciężarowych, busów, maszyn budowlanych i rolniczych, motocykli, wózków widłowych, pojazdów po zdarzeniach drogowych itp.)
 • holowanie (aut uszkodzonych, pojazdów osobowych, ciężarowych w tym tir, busów, maszyn budowlanych i rolniczych, motocykli, wózków widłowych, )
 • pomoc drogowa (dostarczenie oraz wymiana błędnie tankowanego paliwa, wymiana koła na drodze, wulkanizacja, uruchomienie pojazdu, wyciąganie pojazdu z rowu lub pobocza, naprawy drobne na drodze)
 • samochody zastępcze

Opis usługi

Holowanie samochodu może się wydawać czynnością łatwą, lekką i przyjemną. W rzeczywistości jest to zajęcie niezwykle odpowiedzialne, które wymaga specjalistycznej wiedzy, profesjonalnego podejścia oraz sprzętu, który nigdy nie zawiedzie. Dlatego też używamy się jedynie najlepszych pojazdów, które stanowią świetne uzupełnienie dobrze przeszkolonej kadry. Nasze pojazdy świetnie sobie radzą nawet w najtrudniejszych warunkach, dając naszym klientom gwarancję bezpieczeństwa, oraz szybkiej i profesjonalnej usługi.

Pomoc Drogowa Puławy

Procedura zachowania w oczekiwaniu na przyjazd Pomocy Drogowej.

Każde zdarzenie drogowe jest stresujące i bardzo łatwo ulec panice, niezależnie od tego, czy bierzemy w nim udział, czy jesteśmy świadkiem. Zaprezentujemy krótką listę działań, które powinny zostać podjęte na miejscu zdarzenia drogowego lub wypadku. Dzięki temu dowiesz się jak się zachować w razie wypadku drogowego.

1. Bezpieczeństwo swoje i pasażerów

Postaraj się ocenić sytuację i podjąć odpowiednie czynności ratownicze, ważne by w trakcie ich wykonywania nie narażać się na niebezpieczeństwo.

2. Bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia.

Miejsce zdarzenia trzeba odpowiednio oznaczyć i zabezpieczyć. Kolizja czy wypadek? Kolizja to zdarzenie drogowe, gdzie uszkodzeniu uległ pojazd, latarnia, ogrodzenie itp., ale pasażerowie i kierujący nie odnoszą obrażeń. W tym przypadku należy usunąć pojazdy z drogi, pozbierać szkło lub inne części auta, aby nie utrudniać ruchu, jeśli nie pozwala na to stan pojazdów należy ustawić trójkąt ostrzegawczy. Po stłuczce można spróbować porozumieć się z drugim kierowcą. Jeśli uczestnicy kolizji drogowej dojdą do porozumienia co do winy, powinni spisać i podpisać oświadczenie.

Oto informacje, które musi ono zawierać:

- dane sprawcy kolizji drogowej,
- kategorię i numer prawa jazdy oraz nazwę wystawcy dokumentu,
- nazwę firmy ubezpieczeniowej, numer polisy, czas trwania ubezpieczenia,
- opis okoliczności kolizji drogowej (w tym data, godzina, miejsce, przyczyna kolizji i jednoznaczne określenie winowajcy).

Bez tych danych sprawca może w przyszłości podważyć oświadczenie i z odszkodowania nici. Wypadkiem nazywamy zdarzenie, gdzie oprócz szkody w mieniu poszkodowani są również ludzie. Wypadek samochodowy wymaga od świadka zdecydowanego i szybkiego działania. Pierwsze minuty mogą zdecydować o szansach przeżycia lub wyzdrowienia osób rannych. W niedotlenionym mózgu osoby nieprzytomnej już po 4 minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian. Wypadek sklasyfikowany jest jako popełnienie przestępstwa, w takiej sytuacji zabronione jest zmienianie położenia pojazdów. Należy zabezpieczyć więc miejsce zdarzenia trójkątem ostrzegawczym ustawionym w odpowiedniej odległości:

 • 100 m przed miejscem wypadku w przypadku zdarzenia na autostradzie lub drodze ekspresowej;
 • 30-50 m przed miejscem wypadku w przypadku zdarzenia na pozostałych drogach poza terenem zabudowanym;
 • tuż przy samochodzie w razie wypadku na terenie zabudowanym. W takiej sytuacji trójkąt nie powinien być umieszczony wyżej niż 1 metr nad ziemią.

Jeśli kierowcy i pasażerowie nie mogli samodzielnie wyłączyć aut, przejmij inicjatywę, wyłącz silniki i wyjmij kluczyki ze stacyjki w samochodach biorących udział w wypadku lub zdarzeniu drogowym. Kluczyki możesz zostawić pod przednią szybą lub innym widocznym miejscu.

3. Ocena stanu poszkodowanych

Prawo stanowi, że świadkowie zdarzenia (m.in. kierowcy i pasażerowie przejeżdżających obok samochodów) mają obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanym. Za uchylenie się od tego obowiązku grozi nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Udzielając pierwszej pomoc, pamiętaj przedewszystkim o własnym bezpieczeństwie. Nikt nie może wymagać, byś musiał narażać swoje życie i biec do płonącego auta, by wyciągać z niego rannych. Jeśli samochód się zapalił, zbierzmy od świadków maksymalnie dużo gaśnic, bo jedna nie wystarczy do stłumienia nawet pozornie małego ognia.

Oceniamy stan poszkodowanych - czy są przytomni, ranni, czy są wśród nich dzieci, obserwując pojazdy nie grożą zapaleniem się, czy stoją stabilnie. Te informacje będą przydatne podczas wzywania pomocy. Zawracajmy poszkodowanych, którzy oddalają się z miejsca wypadku. Mogą być w szoku i nie kontrolować swojego zachowania.

Nie odwracajmy samochodu leżącego na boku czy dachu. Spróbujmy tylko otworzyć drzwi, ewentualnie stłuc szybę i ewakuować pasażerów. Pamiętajmy też, żeby podchodząc do rozbitego samochodu zabrać ze sobą nóż do przecięcia pasów bezpieczeństwa. Taki nóż powinien być w każdej apteczce, bo do przecięcia pasów zwykłe nożyczki nie wystarczą.

4. Wezwanie pomocy

Ważne jest upewnienie się, że zanim podejmiesz czynności ratunkowe, ktoś inny wezwie służby ratunkowe. Nie krzycz do ogółu „Niech ktoś zadzwoni po karetkę”, większość osób będących świadkiem zdarzenia ulega panice i szokowi, lub po prostu tworzą tłum obserwatorów. Znacznie skuteczniejsza niż okrzyk jest bezpośrednia prośba lub wręcz polecenie ze wskazaniem konkretnej osoby w stylu „Pana w zielonych spodenkach proszę o zadzwonienie na pogotowie” .

Możesz zadzwonić pod europejski numer alarmowy 112 lub pod numery dedykowane poszczególnym służbom:

 • 997 – policja
 • 998 – straż pożarna
 • 999 – pogotowie ratunkowe

Dzwoniąc na numer alarmowy, przekaż koniecznie następujące informacje:

 • miejsce zdarzenia,
 • krótki opis wypadku,
 • liczba i stan rannych,
 • telefon kontaktowy do siebie.

Pamiętaj, by nigdy nie rozłączać się pierwszym. Poczekaj, aż dyspozytor zada Ci wszystkie potrzebne pytania, pobierze i uzupełni informacje dla służb ratunkowych wtedy sam odłoży słuchawkę.

5. Pomoc rannym

Udzielamy pomocy ludziom w miarę naszych umiejętności ratowniczych. Priorytetem jest zatamowanie krwotoków oraz przywrócenie oddychania i krążenia, jeśli potrafimy to zrobić.

Starajmy się też nie zmieniać pozycji rannego, może bowiem mieć uszkodzony kręgosłup. Nie wolno jednak zostawić go w strefie zagrożenia np. wybuchem lub pożarem. Innym wyjątkiem jest podjęcie czynności ratunkowych, jak przywrócenie krążenia czy oddechu. Stale monitorujemy stan rannych, a pomocy udzielajmy zaczynając od najciężej rannych, uważnie dzieląc dostępne w apteczce środki opatrunkowe. Tu także przyda się zebranie od świadków wszystkich apteczek, jakie się da. Ważne, by pierwszą pomoc zakończyć dopiero po fizycznym "przejęciu" poszkodowanego przez ratownika medycznego, a nie po usłyszeniu sygnału nadjeżdżającej karetki.

6. Pamiętaj, nie rób nic, co może utrudnić ustalenie przyczyn wypadku.

Bardzo przydatna, szczególnie dla ustalenia winnych wypadku i późniejszego procesu likwidacji szkody, jest dokumentacja fotograficzna. Jeśli mamy więc taką możliwość, zróbmy zdjęcia z miejsca zdarzenia drogowego, ale również pobierzmy dane świadków zdarzenia.

7. Pozostań na miejscu wypadku

8. Pomóż policji i pogotowiu.

9. Pomóż służbom Pomocy Drogowej w sprawnym usunięciu pojazdu i udrożnieniu ruchu na drodze.